منهاي حرف
یادداشت های هفتگی یک خبرنگار از آذربایجان غربی
قالب وبلاگ

  امكان اينكه اين تيتر تا حدود زيادي برايتان تعجب آميز باشد و موجبات گرد شدن مردمك هاي چشم شما را فراهم كند بسيار زياد است.دليل اين تعجب نيز اين مي تواند باشد كه معمولا دفاتر كاريابي، كارشان پيدا كردن شغلي براي خيل عظيم جويندگان كار است، -حال بماند كه در همين يك كار هم مانده اند-!

  مي توانيد تيتر مطلب را به سليقه خودتان(البته پس از اينكه از خواندنش تمام شديد) تغيير دهيد و عناويني چون «پيدا كردن زن صيغه اي در دفتر كاريابي » و « ثبت ازدواج موقت در دفتر كاريابي » و از اين قبيل عناوين انتخاب كنيد و بخاطر هم بسپاريد.

  در اين آشفته اوضاع ازدواج البته از نوع دايمش، عده اي بيكار ننشسته اند و ضمن تبليغات فراوان در سايت هاي مجازي  در دنباي واقعي هم بدون اينكه كسي جلودارشان باشد بي بندو باري را ترويج مي دهند.

  دفتري كاريابي در خيابان ... اروميه از آن جمله اماكني است كه هيچ ابايي ندارد از اينكه پروانه  فعاليتش  براي كاريابي صادر شده نه پيدا كردن زن صيغه اي! كسب و كاري كه اين شخص راه انداخته شايد به سودآوري آن صاحب باشگاه بدنسازي بانوان در خيابان ... اروميه نرسد كه او هم در كار پيداكردن زن صيغه اي  براي مردان هوسران براي خودش بروبيايي دارد اما در هر حال اين دفتر كاريابي هم مي تواند آغازگر حركتي باشد كه نتيجه اش جز نابودي بنيان خانواده ها و اشاعه فحشا چيز ديگري نيست.

  به اذعان يكي از كساني كه به اين دفتر مراجعه كرده در اين دفتركاريابي خانم هايي براي صيغه شدن مراجعه مي كنند كه حاضرند در قبال دوسه ساعت ازدواج موقت 50 تا 100 هزار تومان مهريه بگيرند.علاوه بر اين صاحب دفتر هم از بابت جوش خوردن هر معامله يا همان ثبت ازدواج موقت حق المعامله خوبي مي گيرد.

ماجراي پيدا كردن زن صيغه اي حداقل در شهر اروميه به اين يك مورد ختم نمي شود.

 شخصي كه مدعي است براي ازدواج جوانان و پيران و بازنشستگان شبانه روز كار مي كند و بارها بخاطر اين حجم زياد كاري زمان را فراموش كرده با پخش كردن بروشورهايي در سطح شهر اروميه در تلاش است تا از آب شدن ذره ذره شمع و شمع ها – به قول خودش – جلوگيري كند.

اين شخص كه خودش را ح-م معرفي مي كند در بروشورهاي تبليغاتي خود آورده كه« بياييد به داد دين برسيد. در دوران غربت امام زمان انتظار دارم تا با همكاري با من قلب مقدس پيامبر و ائمه را شاد كنيد.»

اين شخص كه خودش را واسطه شرعي معرفي مي كند در همين بروشورهايش آورده كه « ازدواج نياز امروز و هميشه.»

ساعات كاري اين فرد هم از 8 صبح شروع مي شود تا 10 شب و بنا به آنچه كه خودش در تماس تلفني من با او مدعي شده به تمام قشرهاي اروميه و روستاهاي تابعه سرويس دهي مي دهد. سرويس دهي هم به اين طريق است كه متقاضي يعني آقا بعد از هماهنگي تلفني با شماره هاي قيد شده بر روي بروشورها به محل قرار كه يكي از پارك هاي شهر اروميه است مي رود و پس از نگاه كردن به كاتالوگ ، شخص مورد نظرش را انتخاب مي كند.

اگر هنوز معتقديم كه امر مقدس ازدواج سازوكار خودش را دارد و سختي هاي در مسير تحقق آن نيز شيريني خاص خودش را پس نبايست اين سختي دست مايه عده اي بشود تا مروج فحشا باشند آن هم بصورت كاملا بي شرمانه!

اميدورام مسئولان امر اگر نمي توانند در راه آسان سازي ازدواج اقدامي انجام دهند لااقل در برخورد با اين افراد كوتاهي نكنند.

[ پنجشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۱ ] [ 15:39 ] [ اسكندر خنجري فرزند احیا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

تو رقيب جان خويشي
اي رهگذر نا آشنا بر دروازه بوستانم! تو،رقيب جان خويشي و من نيز چون تو، رقيب خويشتن؛ هرچند به ظاهر آرام و بي حركت به زير سايه ي درختان نشسته ام.
تو، خود رقيب خويشي، برج هايي كه در زندگي بر پا كرده اي، سنگ بناي خويشتن تواناي توست؛ و سرانجام،خويشتن تو نيز، زماني زيربناي ذات ديگري خواهد بود.
من نيز چون تو، رقيب جان خويشم ، زيرا سايه اي كه هنگام برآمدن آفتاب ، پيش رويم گسترده است، به گاه نيمروز، زير گام هايم قرار مي گيرد. دگر روز، باز خورشيد بر مي آيد وسايه ي ديگري پيش رويم مي گستراند،اما آن سايه نيز در نيمروزي ديگر،زير گام هايم خواهد بود.
از ازل، ما رقيب جان هاي خويش بوده ايم و تا ابد نيز چنين خواهيم بود. آنچه اندوخته ايم و مي اندوزيم ، دانه ي كشتزاري است كه زمان كاشت آن فرا نرسيده است ؛ پس ما خود، كشتزار و كشتكاريم؛ و هم حاصل و محصول.
امکانات وب

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ